Rozhovor s Pavlem (60): Inkontinence se mužům nevyhýbá

Leaf

Pavel 60 let, Brno

„Nosím inkontinenční kalhotky. Zlepšily mi kvalitu života.“

Mám přítelkyni o 20 let mladší. Jsme spolu teprve 3 roky, ale neměnil bych. Má něco navíc, co jiné ženy nemají, a mě to činí šťastným. Vždy jsem moc rád sportoval, běh mi pomáhal překonat stres. Ventiloval jsem tak všechny problémy, které jsem v práci, jako vysoce postavený manažer, zažíval.

Problémy s prostatou


Před 4 lety jsem začal mít problémy s prostatou. Ta má za příčinu časté močení a u mě také bohužel občasný samovolný únik moči. Mé přítelkyni se mohu svěřit se vším, a její aktivní přístup a motivace mě nakonec přiměly, abych s tím začal něco dělat.

Urolog mi předepsal kalhotky

A tak jsem šel k mému urologovi, a ten mi předepsal inkontinenční kalhotky. Ze začátku jsem měl ostych si je nasadit, ale zjistil jsem, že jsou naprosto diskrétní i pod oblekem a u sportu mě naopak jistí. Od té doby na ně spoléhám a můj život je opět kvalitnější. Poprvé pro mě bylo nepříjemné vyzvednout si kalhotky v lékárně a donést je do auta. Při další návštěvě mi lékař poradil službu, která mi dnes vozí pomůcky až domů. Zadám kód ePoukazu a kurýr mi doručí balíček, který je zabalený tak, že není poznat, co je uvnitř. Za dovoz nic neplatím a jsem s tím spokojený.